Sekrety kolorów – recenzja ksiązki Kassia St Clair

Zastanawialiście się kiedyś, jaka historia kryje się za kolorami, jakie nas otaczają? Jak powstały, kto stworzył pigment o tym kolorze, do czego był stosowany, jak w kulturze traktowany był czy jest dany kolor? Całe mnóstwo takich nieziemsko interesujących ciekawostek znajdziecie w książce „Sekrety kolorów” Kassi St Clair, którą podarowało mi Wydawnictwo Buchmann.

Sekrety kolorów recenzja książki Kassi St. Clair

Jaką historię ma kolor?

Własnie na to pytanie znajdziemy odpowiedź w „Sekretach kolorów”. Ksiązka jest podzielona na rodziny kolorystyczne, a potem każdy z kolorów jest opisywany – o istnieniu wielu z nich nie miałam pojęcia! Pod każdym znajdziemy różne ciekawostki – opis pochodzenia pigmentu, jacy malarze go stosowali i dlaczego przestali, jakie anegdotki lub konotacje wiążą się z daną barwą.

Skąd bierze się mit o głupich blondynkach, jaką tajemnice kryje żółć indyjska, dlaczego nikt nie lubi beżu i jak ważna jest biel? Wszystko to jest naprawdę mega ciekawe i z zapałem wertowałam kolejne strony. Wszyscy miłośnicy ciekawostek będa zadowoleni!

Na wstępie znajdziemy zaś krótką historię koloru w ogóle – czym jest, jak jest postrzegany, jak ludzie podchodzili do niego na przestrzeni wieków, skąd się bierze. Uwielbiam książki, z których można się czegoś nauczyć w sposób ciekawy i wciągający i taką właśnie są „Sekrety kolorów”.

Sekrety kolorów - recenzja ksiązki Kassia St Clair

Przepiękne wydanie

Oprócz ultra ciekawej zawartości książka jest po prostu przepiękna! Świetnie nadaje się na prezent. Okdładkę zdobią trójwymiarowe kolorowe kropeczki, a każda strona książki ma inny kolor. Jest minimalistyczna, a zarazem krzyczy barwami. Bardzo polecam 🙂

*Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Buchmann.

Sekrety kolorów - recenzja ksiązki Kassia St Clair


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *