Surowe ciasto kokosowo – czekoladowe z malinami i jagodami

Moje ostatnie najwspanialsze odkrycie. Ciasto, które robi się błyskawicznie, bez pieczenia, a na dodatek składa się wyłącznie ze zdrowych, odżywczych składników. Ciasto, które znika w całości przy jednym posiedzeniu, bo nie jesteś w stanie poprzestać na jednym kawałku (ani zrobić zdjęcia, zanim zostanie już prawie w całości zjedzone). Jednym słowem – ciasto ideał.

surowe ciasto kokosowo - czekoladowe z malinami i jagodami

Można je zrobić dosłownie na ostatnią chwilę – potrzeba przynajmniej godziny w zamrażalniku, ale poza tym nie ma przy nim wiele roboty. Najlepiej jednak będzie smakować, jeżeli spód przygotujemy dzień wcześniej, masa wtedy lepiej się zbije. Ja robiłam wersję „na szybko”, kiedy po powrocie z pracy chciałam przygotować na wieczór nie tylko kolację, ale także deser. Deser wymyśliłam sobie w formie tortu (jako, że na ten z prawdziwego zdarzenia zabrakło czasu), ale z powodzeniem można go przygotować w każdej innej formie.

Inspiracją dla spodu było czekoladowe ciasto FIKa.

Surowe ciasto kokosowo – czekoladowe z malinami i jagodami

 

Składniki (na małą tortownicę):

  • 3 dojrzałe banany
  • 125 g kakao
  • 50 g migdałów
  • 50 g mąki kokosowej
  • 1 puszka mleczka kokosowego, dobrze schłodzonego
  • 2-3 łyżeczki erytrytolu lub ksylitolu
  • maliny i jagody
  • płatki kokosowe

Przygotowanie:

Przygotuj spód. Zblenduj banany, kakao, migdały i mąkę kokosową. Tortownicę (lub inną formę) wyłóż papierem do pieczenia. Formę możesz sobie dowolnie obrać, im mniejsza, tym grubszy będzie spól. Rozłóż ciasto równomiernie na papierze. Wstaw na noc do lodówki lub na 1 godzinę do zamrażalnika. Po tym czasie możesz zdjąć papier i wyłożyć spód na paterę (talerz). Jeżeli zamierzasz podać ciasto w formie, w ogóle nie musisz wykładać jej papierem.

Z mleczka kokosowego przełóż samą śmietankę do wysokiego pojemnika. Dodaj eryrtrytol i ubijaj na wysokich obrotach aż stanie się gęsta. Tutaj polecam użyć mleczka kokosowego z Rossmana. Ma doskonały skład (tylko woda i kokos), dużo śmietanki kokosowej i doskonale się ubija.

Wyłóż ubitą śmietankę na spód. Przybierz dużą ilością owoców i płatkami kokosowymi.

Surowe ciasto kokosowo – czekoladowe z malinami i jagodami

Macie ochotę na więcej zdrowych słodkości? Co powiecie na mini serniczki z truskawkami na daktylowym spodzie albo bezglutenowe ciasto czekoladowo-pomarańczowe?


Letnie owoce 2
 19 thoughts on “Surowe ciasto kokosowo – czekoladowe z malinami i jagodami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *