Recenzja książki „Jedz mądrze” Fakty i mity o zdrowym odżywianiu

Uwielbiam czytać dobre książki o jedzeniu i odżywianiu. Niestety na rynku mnóstwo jest tych, przy czytaniu których zaciska się szczęka, bo w środku same głupoty o detoksie cudownych właściwościach oleju kokosowego i głodówek. Ksiązka „Jedz mądrze” taka nie jest. Jest mądra – to wywiad z lekarką, który zawiera w sobie wiele wartościowych informacji.

Recenzja książki "Jedz mądrze" Fakty i mity o zdrowym odżywianiu

Fakty i mity o zdrowym odżywianiu

W książce lekarz Katarzyna Świątkowska rozprawia się z mitami dotyczącymi odchudzania i zdrowego odżywiania. Bierze pod lupę wszystkie najpopularniejsze diety i np. raz a dobrze rozprawia się z niezwykle powszechną, a tak bardzo szkodliwą dietą dr Dąbrowskiej. To mi się tutaj właśnie podoba – wszystko oparte jest na badaniach, a nie na domysłach czy modach.

Z ksiązki skorzystają nie tylko osoby, które próbują się odchudzać – chociaż znaczna jej część właśnie temu jest poświęcona. Znajdziemy tutaj jednak również inne wazne informacje na temat ogólnego dobrego stanu zdrowia. Dzięki temu tym, którzy na mnie krzyczą za to, że jem śniadanie o 10 albo później moge pokazać jedną stronę, na której i ten mit jest obalony! Wychodzi na to, że omijanie śniadań nie tylko nie szkodzi, ale i może być dla wielu osób zdrowe. Ta dam! Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię, kiedy ktoś mądry potwierdza to, co stosuję już jakiś czas 🙂

Znajdziemy tutaj wiele innych mitów np. o tym, że każdy tłuszcz jest tuczący (no nie do końca!), a dieta bezglutenowa nie jest dla każdego. Wszystko jest opisane prostym, przystępnym językiem – w formie wywiadu, rozmowy jak z koleżanką, która przeprowadza Magda Omilianowicz.

Polecam każdemu, kto interesuje się zdrowym odżywianiem, a zwłaszcza tym, którzy nieskutecznie próbują się odchudzić skacząc od diety do diety.

„Jedz mądrze” Fakty i mity o zdrowym odżywianiu, Magda Omilianowicz i lek. Katarzyna Świątkowska, wyd. Buchmann

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym, co pojawia się na blogu gorąco zachęciam do śledzenia mnie na Instagramie i Facebooku! A jeżeli masz ochotę na więcej przepisów zachęcam Ciebie gorąco do zakupu mojego e-booka „Słodki przemyt”.

Recenzja książki "Jedz mądrze" Fakty i mity o zdrowym odżywianiu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *