„Polowanie na grzyby” – recenzja książki Zofii Leszczyńskiej – Niziołek

Jeżeli w duszy gra Wam wędrowanie po lesie w kaloszach, z nożykiem w ręku i koszykiem na ramieniu i przechodzą Was ciarki na widok wyrośniętego kapelusza podgrzybka to książka Zofii Leszczyńskiej – Niziołek „Polowanie na grzyby” będzie dla Was idealna.

"Polowanie na grzyby" - recenzja książki Zofii Leszczyńskiej - Niziołek

Współczesny leksykon grzybów

Polowanie na grzyby to opowieść o pasji donatury, spacerów i poszukiwania wśród ściółki i pod drzewami ukrytych skarbów. Następnie przerabiania tych skarbów na pyszne cuda. Znajdziecie tutaj ogólne wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się na grzybobranie, gdzie kryją się najlepsze okazy i w jakich godzinach wyruszać na taki spacer. Autorka opisuje tez dokładnie każdy gatunek grzyba dzieląc je na różne kategorie – od tych, które rozpozna każdy do takich, które zbierac powinien tylko mistrz grzybiarstwa. Jeżeli macie ochotę wybrac się na grzyby, a nie jesteście pewni, czy wiecie, co i jak zbierać – to ta ksiązka jest dla Was idealna!

"Polowanie na grzyby" - recenzja książki

Na końcu autorka podaje kilka przepisów na grzybowe smakołyki – choć osobiście nie jestem fanką grzybobrania (nie ufam swoim instynktom), to ta książka rozbudza we mnie taka ochotę 🙂 Dla fanów grzybowych smaków i przygód pozycja idealna! Wszystko to okraszone zdjęciami wykonanymi przez autorkę podczas grzybowych wojaży, w pieknym wydaniu Wydawnictwa Buchmann. Polecam 🙂

"Polowanie na grzyby" - recenzja książki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *