Dookoła świata – niepokorny przewodnik kulinarny Anthony Bourdain i Laurie Woolever – recenzja

Ostatnio do mojej biblioteczki trafiła pozycja obowiązkowa dla każdego foodiesa – bo kto z nas nie pamiąta Anthonego Bourdain? Książka „Dookoła świata – niepokorny przewodnik kulinarny” to niedokończona rozmowa między Atnhonym a Laurie Woolever – to skrócony album świata, ale smaczniejszy i okraszony niepokornością i humorem Bourdain. Znajdziemy tutaj jego opowieści na temat kuchni wielu krajów świata, którymi zdążył się podzielić z Laurie. Ultra ciekawe, rześkie, do poczytania przy porannej kawie albo lampce wina.

Dookoła świata - niepokorny przewodnik kulinarny Anthony Bourdain i Laurie Woolever - recenzja

Niepokornie i ze smakiem – jedyny taki Bourdain

Anthony Bourdain był jedyny w spowim rodzaju – a słowo niepokorny oddaje go idealnie. I to znajdziemy również w cytatach, które znajdują się w tej książce. Jest ona podzielona na kraje, w których jadł Anthony czy to prywatnie czy to podczas swoich programów. Znajdziemy tam jego punkt widzenia na kuchnię tego kraju oraz jego ulubione restauracje oraz wskazówki dojazdu zamieszczone przez Laurie. To, czego Bourdain nie zdążył powiedzieć, dopisuje Laurie Woolever. Tworzy to bardzo interesująca całość i wspaniałe jest to, że nawet po śmierci Anthonego możemy wciąż dowiedzieć się o tym, co myślał o jedzeniu na całym świecie. Na pewno warto będzie zajrzeć tutaj za każdym razem, kiedy będziemy się wybierać do jednego z miejsc wymienionych w książce.

Ostrzegam Was przed jednym – czytając tę pozycję zaopatrzcie się w lampkę wina albo kawę i coś dobrego do jedzenia, bo każda strona powoduje ślinotok. I ryzykujecie kompulsywnym kupowaniem biletów lotniczych!

Jedyne, co według mnie jest tutaj niepotrzebne to wskazówki dojazdu – i tak je pomijam przy czytaniu, i tak nie będziemy po nie sięgać właśnie do tej książki po zakupie biletów lotniczych. To trochę niepotrzebne multiplikowanie stron – wolałabym samo „mięso”, czyli to, co misie lubia najbardziej – jedzenie. A tę część czyta się bardzo przyjemnie.

Polecam!

A teraz uwaga – do 26.11 z kodem BOURDAIN możecie kupić tę ksiązkę w empiku az z 50% zniżką!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *