Pankejki konopno – kokosowe

Mąka konopna to moje najnowsze odkrycie. Uwielbiam ją. Ma fantastyczny lekko orzechowy smak i nadaje potrawom piękny zielony kolor. Niezbyt dobrze spulchnia, dlatego dobrze jest ją łączyć z innymi mąkami. Pankejki konopno – kokosowe to tylko jeden ze sposobów na jej wykorzystanie.

Pankejki konopno – kokosowe

Mąka konopna zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, dodaje energii, przyspiesza metabolizm, obniża poziom złego cholesterolu. Jest też oczywiście bezglutenowa, nie zawiera cukru, ani nasyconych tłuszczów. W połączeniu z mąką kokosową, olejem kokosowym i bananem stanowi prawdziwą bombę witaminową – takie danie dostarczy energii na bardzo długi czas.

Składniki:
  • 2 jajka
  • 3,5 łyżki maki konopnej
  • 2,5 łyżki maki kokosowej
  • 1 banan
  • 2-3 łyżeczki jogurtu naturalnego (opcjonalnie)
  • 2 łyżeczki oleju kokosowego
Przygotowanie:
  1. Białka oddzielić od żółtek. Ubić białka na sztywną pianę. Do żółtek dodać resztę składników i zblendować. Jeżeli masa będzie bardzo gęsta, dodać trochę jogurtu. Dodać białka i wymieszać łyżką.
  2. Smażyć małe placuszki na suchej, rozgrzanej patelni po ok. 2 minuty z każdej strony. Podawać z ulubionymi dodatkami np. jogurtem, pomarańczami i syropem klonowym.

 

Smażyć  małe placuszki na suchej, rozgrzanej patelni po ok. 2 minuty z każdej strony. Podawać z ulubionymi dodatkami np. jogurtem, pomarańczami i syropem klonowym.

Pankejki konopno - kokosowe

Jeżeli nie masz akurat mąki konopnej wypróbuj te placuszki jaglano kokosowe!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *