Bliskowschodnia sałatka z kaszą bulgur i hummusem z batatami

Jedną z moich ulubionych kuchni jest kuchnia Izraela. Czasami podejrzewam, że zamiast krwi, w moich żyłach płynie hummus 🙂 Uwielbiam bawić się tymi smakami i tworzyć nowe połączenia. Jednym z nich jest ta bliskowschodnia sałatka z kaszą bulgur i hummusem z batatami.

sałatka bulgur bataty hummus bakłażan

Zdrowa, pożywna i sycąca sałatka

Ta sałatka może zastąpić obiad albo kolację, jest bardzo pożywna! Oprócz hummusu znajdziecie w niej pieczone bataty, bakłażany i ziarna granatu. W połączeniu z kaszą bulgur i kremowym hummusem tworzy pełnowartościowe danie. Będzie idealna także dla wegan i wegetarian albo osób nietolerujących laktozy. Jeżeli nie tolerujecie glutenu, wystarczy zamienić kaszę bulgur na jaglaną.

sałatka bulgur bataty hummus bakłażan

Bliskowschodnia sałatka z kaszą bulgur i hummusem – z batatami i bakłażanami

Z uwagi na to, że przepis powstał we współpracy z portalem blix, wyjątkowo przepis na tą sałatkę zamieszczam nie bezpośrednio na blogu, ale pod tym adresem. Tutaj za to mogę się z Wami podzielić sekretami dotyczącymi wykonania zdjęć,które tu widzicie.

bliskowschodnia sałatka bulgur kasza bataty granat bakłażan hummus

Jak zrobiłam to zdjęcie? Czy jak zrobić ładne zdjęcie sałatki?

Zdjęcia robiłam w świetle dziennym, użyłam tutaj światła tylnego, które daje piękną, słoneczną poświatę i cienie. Zależało mi na jasnym, wiosennym zdjęciu, więc użyłam jasnoszarego tła, które wykonałam sama (podobne mogę zrobić dla Was na zamówienie.

Ściereczki to kawałki materiału kupione w IKEA, talerze i niebieski kubek Flying Tiger, a sztućce znalazłam na Allie Express. Ważne było tutaj ułożenie składników. Najpierw wyłożyłam tylko połowę sałatki i kaszę, ale zostawiłam sporą część samych dodatków, które dopiero na końcu ładnie i z rozmysłem ułożyłam na górze. Hummus częściowo zmieszałam z kaszą, a część wyłożyłam z boku talerza. Starałam się, żeby wszystkie składniki były widoczne.

Zdjęcie robiłam przy użyciu statywu i białą blendą odbijałam światło padające z okna (nie widzicie tego na zdjęciu, bo blendę trzymałam ręką). Potem została lekka obróbka w Lightroom.

Użyty sprzęt: Użyty sprzęt: Nikon D5200obiektyw Nikkor 60mm 1.8Statyw Manfrotto 055xpro z głowicą kulową

Tak wyglądał mój plan.

Smacznego!

sałatka z kaszą bulgur hummus bakłażany bataty granat


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *