Wiosenne soki świeżowyciskane i test wolnoobrotowej wyciskarki Hurom – wpis sponsorowany
Miałam ostatnio okazję przetestować wyciskarkę do soków – więc przez bity tydzień wrzucałam do niej prawie wszystko i dawałam się ponieść kreatywności. Myślę, że taki sprzęt świetnie sprawdzi się u niektórych z Was, więc trochę Wam go opiszę. Przygotowałam też przepis na 3 bardzo fajne, zdrowe i niskocukrowe soki – idealne dla osób, które nie mogą jeść owoców zawierających dużą ilość cukru. Oto wiosenne soki świezowyciskane i test wolnoobrotowej wyciskarki Hurom – i przepis na sok rabarbarowo-marchewkowy, zielony sok z kiwi i papryki, różowy sok z buraka, malin i rabarbaru i shot imbirowo-kurkumowy. Niech będzie kolorowo!
Recenzja wolnoobrotowej wyciskarki Hurom
Miałam okazję przetestować model Hurom H-AI One Stop. Prezentuje się on całkiem nieźle na blacie, zajmuje sporo miejsca – ale i tak mniej, niż się spodziewałam. Sprzęt jest dość wysoki, ale nie szeroki. Idealnie sprawdzi się w dużej kuchni, gdzie mógłby ciągle stać na wierzchu i zachęcać do regularnego używania.
Wyciskarka ma duży otwór wsadowy, co umożliwia jednorazowe wyciśnięcie sporej ilości soku – nawet do 500 ml (zależy z jakich owoców i warzyw). Jest też bardzo prosta w obsłudze – warzywa i owoce kroimy, pozbawiamy gniazd nasiennych, pestek itp., wrzucamy i włączamy. Reszta praktycznie dzieje się sama i w ciągu 2-5 minut mamy gotowy sok. Wyciskarka działa automatycznie, za pomocą jednego pokrętła.
Na dole mamy pojemnik na pulpę, która zostaje nam po wyciskaniu (można ją użyć np. do placuszków, zupy, batoników itd. – szkoda wyrzucać, bo to cenny błonnik!). Przez to, jak na taki sprzęt, jest on jednak dosyć kompaktowy. Łatwo też się go czyści – chociaż oczywiście składanie i rozkładanie, mimo że szybkie, może być uciążliwe. Tego jednak trudno uniknąć. Jest to jednak kwestia wprawy – pierwszy raz może być trudniejszy, jednak później robimy to intuicyjnie. Ten model czyści się też znacznie łatwiej, niż starsze modele sokowirówek.
Wyciskarka będzie super rozwiązaniem dla osób, które generalnie piją wiele soków i sięgają po te w kartonikach – zamiast tego lepiej zrobić swój własny, zdrowy napój. Idealnie sprawdzi się też dla rodzin z dziećmi, bo pozwoli przemycić warzywa małym niejadkom. Taka papryka wyciśnięta z jabłkiem czy gruszką nie smakuje jak papryka, a staje się pysznym soczkiem. Będzie też świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z nawadnianiem, bo nie lubią pić wody – zamiast zmuszania się do wody.
Czym różni się wyciskarka wolnoobrotowa od sokowirówki?
Wyciskarka wolnoobrotowa wyciśnie więcej soku niż zwykła sokowirówka – naprawdę do ostatniej kropli, pozostawiające suche odpady. Wyciśnie sok z każdego rodzaju warzyw, sałat, natek itd. Powoli miażdży ona produkty wałkiem ślimakowym i przeciska przez oczka sitka, dzięki czemu sprzęt się nie nagrzewa i nie dopuszcza do natlenienia i spieniania soku. Bardzo rzadko taki sok nam się rozwarstwi. Producent gwarantuje, że wartość odżywcza takiego soku będzie większa niż ta z sokowirówki.
Poniżej przedstawiam przepisy na moje ulubione, wiosenne soki świeżowyciskane. Podaję tylko składniki – musicie je przygotować zgodnie z instrukcją – a zatem pokroić na mniejsze kawałki i włączyć sprzęt. Tyle 🙂
Sok rabarbarowo – marchewkowy z imbirem i kurkumą
Składniki na około 400 ml soku:
- 2 duże łodygi rabarbaru (nie obierałam)
- 4 małe marchewki
- 1 cm imbiru
- 1 cm kurkumy
Uwaga! Sok jest dość kwaśny – zależy to od słodyczy marchewek. jeżeli chcesz uzyskać słodszy sok, to polecam dodać jeszcze 1 jabłko.
Sok buraczano – malinowy z rabarbarem
Składniki na około 300 ml soku:
- 1 duża łodyga rabarbaru
- 1 mały burak
- 1 szklanka malin mrożonych lub świeżych
- gałązka mięty
- 1 cm imbiru
Zielony sok z papryki, kiwi i szpinaku
Składniki na około 400 ml soku:
- 1 zielona papryka pozbawiona gniazda nasiennego
- 2 kiwi (ja obrałam)
- 10 liści szpinaku
- 1 cm imbiru
- 1/3 ogórka
Wzmacniający odporność sok z imbiru i kurkumy – shot na przeziębienie
Mój ulubiony sok – zrobiłam go sobie więcej i dodaję trochę do herbaty. Gdy czuję, że łapie mnie przeziębienie wystarczy shot takiej mikstury (można dodać cynamonu) i stawia na nogi! Jest też świetny na trawienie.
Składniki na 300 ml soku:
- dużo imbiru! – około 10 cm
- kurkuma świeża – ja użyłam 5 kawałków 2-3 cm
- 1/2 cytryny
Smacznego!
Jeżeli nie macie wyciskarki, a macie ochotę na pyszne wiosenne napoje możecie wypróbować te lemoniadę arbuzową albo zielone smoothie.