Żar wino w winnicy – plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem

Ostatnio mam wrażenie, że mieszkając na Dolnym Śląsku nawte nie trzeba się ruszac poza jego obręb, żeby poczuć kimat Toskanii czy Prowansji. Tyle tu jest pięknych miejsc, które ciągle z wielkim zaskoczeniem odkrywam, że naprawdę nie brakuje mi zagranicznych wyjazdów. Ten weekend spędziłam wśród wzgórz Trzebnickich na cudownym wydarzeniu pod nazwa Żar wino w winnicy Moderna. Czekała tam na nas wspaniała plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem.

Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem

Sielska biesiada pod Wrocławiem

Wydarzenie organizowane jest naprzemiennie w Winnicy Moderna i Winnicy Agat. Dwa razy w miesiącu w niedalekiej okolicy Wrocławia, na terenie jednej z urokliwych winnicy rozpala się ogień, na którym Piotr Andruszko przygotowuje aromatyczne i soczyste mięsiwa od najlepszych, lokalnych producentów.

Winnica Moderna Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem

To niesamowite, że tak cudowne miejsce znajduje się zaledwie kilkadziesiąt minut drogi od Wrocławia. Taka ucieczka z miasta na wieś, która przywodzi na myśl Toskanię. Winnica Moderna, w której ja biesiadowałam, jest położona wśród malowniczych Wzgórz Trzebnickich – te pół dnia czułam się tam jak na wakacjach we Francji. Naprawdę niewiele więcej potrzeba do szczęścia. Z kolei Winnica Agat leży w Kainie Wygasłych Wulkanów i na pewno nie odpuszczę sobie kolejnego Żar Wino w tym miejscu.

Winnica Moderna Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem

Doskonałe jedzenie przygotowywane na Twoich oczach

Chciałoby się powiedzieć, że w takim otoczeniu smakuje wszystko – ale to by było po prostu okropnie niesprawiedliwe dla Piotra Andruszko, który na ogniu robi prawdziwe cuda. Najlepsze mięsiwo pieczone na żywych płomieniach z doskonale dopasowanymi dodatkami jest po prostu idealne. Wykorzystywane są tylko tradycyjne techniki – ognisko, żar, piec chlebowy. Wygląda niesamowicie, smakuje niesamowicie.

Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem
Mięsiwo piekące się nad ogniskiem
Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem Piotr Andruszko Winnica Moderna
Piotr Andruszko w akcji
Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem kanapka z wędzoną wołowinąświecą
Kanapka ze świecą przygotowaną jak pastrami
Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem schab piotr andruszko
Pyszny schab piotra Andurszko z czarną soczewicą i kiszonymi warzywami
Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem schab piotr andruszko żebro ze świni złotnickiej
Soczyste żebro ze świni złotnickiej
Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem schab piotr andruszko kurczak
Kurczak prosto z ogniska

Pyszne, letnie wina z dolnośląskiej winnicy

Jakby tych cudownych widoków i smaków było mało, to nie zapominajmy, że jesteśmy w winnicy. A to oznacza lokalne, pyszne wino! Nawet ja pokusiłam się o kilka łyczków, pomimo, że ostatnio nie moge pić alkoholu. Wino jest rześkie, doskonale pachnie i ma niezwykle głęboki smak. I to wszystko pod Wrocławiem!

Wino można degustować, można też o nim porozmawiać, przejść się po winnicy i kupić kilka butelek do domu. Tam też będzie smakowało. Nestor Kościański z Winnicy Moderna oprowadza również po winnicy, opowiada o uprawie, wyzwaniach z nią związanych i robi to ciekawie i z pełną pasją.

winnica moderna żar wino kuchnia plenerowa
Nestor Kościański z Winnicy Moderna pomoże Wam wybrać najlepsze wino
Żar wino w winnicy - plenerowa kuchnia z pysznym winem i mięsiwem schab piotr andruszko
Sielki weekend na Dolnym Śląsku

Idealny citybreak – ucieczka z miasta do dolnośląskiej Toskanii

Dla mnie ten wyjazd był idealny. Pozwolił mi odetchnąć, odpocząć, zwolnić. Zostałam zauroczona miejscem, otoczeniem, ludźmi, którzy tworzą to wydarzenie. Wszystko tutaj płynie w wolnym rytmie, prawdziwe slowlife. Słychać tylko ptaki, żar buchaąceo ognia,rozmowy i śmiech oraz stuk kieliszków wina. Po jedzeniu można położyć się na leżakach albo na sianie i już nie wstawać aż do wieczora.

Więcej o wydarzeniu Żar Wino w winnicy Moderna lub Agat możecie poczytać tutaj – warto śledzić, kiedy pojawi się kolejne. Warto przyjechać i odetchnąć, zwolnić, oczyścić umysł i napełnić żołądek przepyszną strawą. Warto.

https://www.facebook.com/zar.wino/
Żar Wino Winnica Moderna kuchnia plenerowa ognisko piotr andruszko


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.